Kdo jsme

AGRO CS a.s.

je ryze českou společností, která zde na trhu působí již 27 let. Postupně se stala lídrem na trhu v maloobchodním prodeji balených substrátů a hnojiv.

V současné době pracuje v mateřské společnosti AGRO CS 240 zaměstnanců. Včetně dceřiných společností je to pak více než 400 zaměstnanců. Obrat společnosti přesahuje na domácím trhu 1,5 mld Kč (58 mil €). Dceřiné společnosti působí na Slovensku, Litvě, v Maďarsku a Rumunsku.

Činnost firmy AGRO CS je rozdělena do čtyř divizí:

Zahradní divize

Je rozdělena na hobby a profi trh a vyrábí a dodává substráty, hnojiva, travní směsi a travní koberce, dekorační materiály, přípravky na ochranu rostlin a jiný zahradnický sortiment. Působnost divize je po celé střední a východní Evropě.

Strojírenská divize

Dodává technologické linky naskladňování, třídění, míchání a vyskladňování průmyslových hnojiv a substrátů, plničky pytlů a big bagů.

Divize Agroslužby

Zajišťuje dodávky hnojiv včetně komplexního servisu zemědělcům a distributorům v České republice; prostřednictvím laboratoře akreditované ČIA nabízí a zajišťuje poradenství, odběry vzorků, fyzikálně chemické a mikrobiologické analýzy půd, hnojiv, kalů, krmiv, ovoce a dalších.

Divize BioEnergie

Provozuje bioplynovou stanici o výkonu na okraji města Jaroměř a na ni navazující kompostárnu. V obou zařízeních jsou zpracovávány suroviny rostlinného původu - výstupem je elektrická energie, teplo k zásobování tepelné soustavy města Jaroměř a z kompostárny certifikovaný kompost pro využití v zemědělství. Divize také zajišťuje provoz vodní elektrárny na řece Úpě, a to ve výrobně-logistickém středisku AGRO CS V Lukách.

Firma AGRO CS a.s. je majoritním vlastníkem v některých dalších společnostech:

ABEX Substráty a.s., AGROPODNIK ORLICE a.s., AGRO CS Slovakia a.s., AGRO CS HUNGARY Kft, AGRO CS Poland Sp. z.o.o., AGRO UKRAINE WEST, AGRO CS Ukrajina, AGRO Romania.